• Akumulatorki 21700

Akumulatory 21700

Akumulatory 21700 najczęściej mają pojemność 3700-5500 mAh, jednak popularne oraz najchętniej wybierane mieszczą się w widełkach 4000-5000 mAh. Stosuje się je między innymi w urządzeniach wymagających zwiększonego poboru energii, takich jak elektronarzędzia, ale również używane są w latarkach, e-papierosach, zabawkach interaktywnych czy laptopach. Czas ładowania baterii zależy od specyfikacji konkretnego modelu. Warto zapoznać się z kartą charakterystyki zakupionego akumulatora.

Akumulatory 21700 – 4000 mAh i 5000 mAh

Kupując baterie, warto zwrócić uwagę na poziom ich bezpieczeństwa. Niektóre marki stawiają przede wszystkim na ten parametr oraz na wydajność w trakcie użytkowania. Zastosowana technologia, wbudowany termistor PTC oraz innowacyjna budowa zapobiegają skokom wysokich prądów i zwiększają odporność na wysoką temperaturę. Niklowane stalowe łącza są odporne na uderzenia, dzięki czemu produkt wykazuje większą żywotność w trakcie upadku. W naszej ofercie akumulatorów 21700 znajdziesz modele Nitecore o pojemności 4000 mAh, 5000 mAh, a także wersję baterii 5000 mAh z możliwością bezpośredniego ładowania z gniazdka za pomocą portu mikro USB.

Akumulator 21700 w roli powerbanka? Czemu nie!

Biorąc pod uwagę komfort użytkowników swoich produktów, producenci akumulatorów starają się, by ich urządzenia były jak najbardziej funkcjonalne. Zmieniające się potrzeby klientów wymagają innowacyjności w stosowanych technologiach. W ofercie sklepu mamy najprawdopodobniej najmniejszy i najlżejszy powerbank o pojemności 5100 mAh, jaki do tej pory wszedł na rynek – akumulator AceBeam IMR21700 z możliwością ładowania przez port USB. Wybierając produkt wielofunkcyjny, warto skupić się również na informacjach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie używania.

Ogniwa wysokoprądowe wśród akumulatorów 21700

Kolejnym mniej oczywistym rodzajem akumulatorów 21700 są te, które służą do zasilania urządzeń o wysokim poborze mocy, zarówno podczas użytkowania domowego, jak i profesjonalnego. Wiertarka udarowa, klucz udarowy, a także wiele innych elektronarzędzi, to sprzęty, które potrzebują wysokiego zasilania przy jednoczesnej średniej wydajności. W takich wypadkach najlepiej sprawdzają się takie baterie, jak na przykład Samsung INR 21700-40T o pojemności 4000 mAh, dostępny w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem, a w przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

  • FAQ

1. Jakie są różnice między akumulatorem 9V a akumulatorkiem 9V USB?

Akumulator 9V to klasyczny akumulator, który wymaga dedykowanej ładowarki do ładowania. Z kolei akumulatorek 9V USB można ładować poprzez port USB, co znacznie ułatwia proces ładowania. Jednakże, pojemność akumulatora 9V USB jest zazwyczaj mniejsza niż standardowego akumulatora 9V, co może wpłynąć na czas pracy urządzenia zasilanego przez ten akumulator.

2. Jak długo powinien trwać czas ładowania akumulatora 9V?

Czas ładowania akumulatora 9V zależy od pojemności akumulatora oraz mocy ładowarki. Zazwyczaj pełne ładowanie trwa około 6-8 godzin, jednak czas ten może się wydłużyć w przypadku większej pojemności akumulatora lub słabszej ładowarki. Ważne jest również, aby nie ładować akumulatora 9V zbyt szybko, ponieważ może to zniszczyć jego ogniwa.

3. Czy akumulator 9V jest bezpieczny dla środowiska?

Akumulatory 9V są bardziej przyjazne dla środowiska niż jednorazowe baterie, ponieważ można je wielokrotnie naładować i wykorzystać ponownie. Jednakże, jak każde urządzenie elektroniczne, akumulatory 9V zawierają substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla środowiska, jeśli nie są prawidłowo usuwane. Dlatego ważne jest, aby stosować się do instrukcji producenta dotyczących usuwania zużytych akumulatorów i oddawać je do punktów recyklingu.

4. Do czego wykorzystywane są akumulatory 9V?

Akumulatory 9V są wykorzystywane do zasilania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, takich jak np. mikrofony bezprzewodowe, piloty do dronów, zestawy słuchawkowe bezprzewodowe oraz wiele innych. Akumulatory 9V są również stosowane w zabezpieczeniach przeciwpożarowych, w których są wykorzystywane do zasilania czujników dymu.

5. Ile amper ma akumulator 9V?

Maksymalny prąd rozładowania akumulatora 9V zależy od jego typu oraz producenta. Zazwyczaj standardowe akumulatory 9V są w stanie dostarczyć prąd o wartości około 100-150 mA. W przypadku akumulatorów o wyższej pojemności, wartość ta może być wyższa, ale zawsze należy kierować się instrukcją producenta i nie przekraczać maksymalnych wartości prądu, ponieważ może to skrócić żywotność akumulatora lub nawet doprowadzić do jego uszkodzenia.

1. Jak długo trzyma bateria w latarkach czołowych akumulatorowych?

Czas działania latarki czołowej zależy od pojemności baterii oraz trybu pracy, w którym latarka jest używana. Zazwyczaj latarki czołowe akumulatorowe posiadają baterie o pojemności w przedziale od 1000 do 3000 mAh, co pozwala na pracę od kilku do kilkunastu godzin w zależności od trybu pracy.

2. Czy latarki czołowe akumulatorowe można ładować z portu USB?

Tak, wiele akumulatorowych latarek czołowych posiada wbudowany port USB do ładowania baterii. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na ładowanie latarki bez konieczności posiadania dodatkowej ładowarki.

3. Czy latarki czołowe akumulatorowe są wodoodporne?

Tak, większość latarek czołowych posiada co najmniej stopień ochrony IPX4, który zapewnia ochronę przed zachlapaniem wodą. W przypadku niektórych modeli, stopień ochrony może być wyższy i zapewniać ochronę przed całkowitym zanurzeniem w wodzie. Zawsze warto jednak sprawdzić instrukcję obsługi danego modelu, aby upewnić się, jakiej ochrony można się spodziewać.

4. Jakie tryby świecenia oferują latarki czołowe akumulatorowe?

Latarki czołowe akumulatorowe oferują zazwyczaj kilka trybów świecenia, takich jak jasny, ekonomiczny lub migający. Niektóre modele posiadają także tryb czerwonego światła, które pozwala zachować naturalną adaptację oka do ciemności. Tryby świecenia pozwalają dostosować intensywność światła do sytuacji, co pozwala zaoszczędzić energię baterii i przedłużyć czas pracy latarki.

5. Czy latarki czołowe myśliwskie posiadają specjalne funkcje?

Tak, latarki czołowe myśliwskie posiadają wiele specjalnych funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich podczas polowania. Niektóre modele posiadają tryb czerwonego światła, które pozwala na oświetlenie drogi przed myśliwym bez zakłócania naturalnej adaptacji oka do ciemności, co ułatwia wykrycie zwierzyny. Inne modele posiadają tryb wykorzystujący promieniowanie podczerwone, co pozwala na oświetlenie obszaru przed myśliwym bez oślepiania zwierząt. Warto pamiętać, że w niektórych krajach korzystanie z latarki czołowej myśliwskiej z funkcją podczerwieni może być zabronione.