Akumulatorki, których można używać wielokrotnie przez długie lata dzięki możliwości ich ponownego naładowania po wyczerpaniu mocy, stanowią znakomitą alternatywę dla standardowych baterii, co szerzej omówiliśmy w poprzednim artykule. Istnieje jednak szczególny typ produktów tego rodzaju, cechujący się jeszcze większym poziomem praktyczności i uniwersalności. Mowa o akumulatorach dysponujących możliwością ładowania przez USB, które świetnie sprawdzają się jako zamiennik niezwykle popularnych baterii AA lub AAA.

Poręczność akumulatorów na USB

Tym, co wyróżnia akumulatory pozwalające na ładowanie USB, jest ich nieprzeciętna praktyczność. Ich zaletą nie jest bowiem wyłącznie możliwość długotrwałego użytkowania, a tym samym ograniczenia konieczności regularnego zakupu nowego źródła energii i utylizacji zużytego. Porty USB są powszechne wszędzie wokół nas, od prywatnych komputerów oraz laptopów, przez punkty ładowania w galeriach handlowych, po ogólnodostępne gniazda montowane w pojazdach komunikacji miejskiej.

Wszystko to sprawia, że znalezienie miejsca do naładowania akumulatorka, czy to w domu, czy w przestrzeni publicznej, nie nastręcza większych problemów, co może okazać się nieocenioną pomocą w przypadku niespodziewanego rozładowania ważnego urządzenia, np. lampy błyskowej podczas pracy fotografa.

Zalety i zastosowania akumulatorków

Uniwersalność akumulatorów litowo-jonowych na USB, które dostarczamy w sklepie AkuAkcesoria, nie dotyczy wyłącznie wszechstronnych możliwości ich ładowania, ale również użytkowania. Są one kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami przystosowanymi do pracy ze standardowymi bateriami jednorazowymi AA lub AAA, gdzie niewskazane jest stosowanie modeli NiMH o niskim napięciu. Akumulatorki zapewniają więc odpowiednio wysokie, stabilne napięcie 1,5 V, a ponadto dysponują funkcją odcięcia podnapięciowego. To perfekcyjny wybór zwiększający wydajność pracy w takich urządzeniach jak wspomniane już lampy błyskowe, a także aparaty fotograficzne, radia, sprzęty kuchenne, fotopułapki, lampki choinkowe czy latarki.

Należy jednocześnie pamiętać, że akumulatory tego rodzaju mogą być ładowane wyłącznie przez USB albo dedykowaną ładowarkę – w przeciwnym razie może dojść do ich uszkodzenia. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszego sklepu online. Odpowiemy na pytania oraz pomożemy w wyborze idealnego akumulatorka.