Częścią przygotowań do wakacyjnych wyjazdów czy weekendowych wypraw zawsze jest pakowanie najpotrzebniejszych przedmiotów, od ubrań, przez kosmetyki, po prowiant na podróż. Współcześnie w bagażu większość z nas umieszcza też podstawowe przybory elektroniczne jak power bank czy zapasowe baterie; posiadacze akumulatorków zabierają również ładowarki do nich. Choć mogą okazać się nieodzowne, przyrządy te potrafią zajmować sporo miejsca w plecaku lub torbie. Jeśli więc nie chcemy z nich rezygnować, a zarazem zależy nam na jak najmniejszym bagażu, warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązanie w postaci power banku i ładowarki w jednym urządzeniu.

Połączenie ładowarki i power banku – wielofunkcyjność oraz oszczędność miejsca

Urządzenie będące połączeniem power banku oraz ładowarki do akumulatorków to perfekcyjny wybór zarówno do domu, jak i do zabierania w podróż. Szczególnie w tym drugim przypadku okaże się ono niezwykle pomocne, jako że eliminuje konieczność osobnego pakowania nawet 3 przedmiotów: banku energii, ładowarki, a także opakowania do bezpiecznego przechowywania akumulatorów. W ten sposób pozwoli zaoszczędzić miejsce w bagażu, a dodatkowo będzie niezwykle poręczne.

Wysokiej klasy urządzenia cenionej marki Xtar

Praktyczność power banku/ładowarki nie ogranicza się jednak do wielofunkcyjności. W sklepie AkuAkcesoria polecamy przede wszystkim 2 modele marki Xtar: PB2C oraz PB2S, obsługujące odpowiednio akumulatory 18650 i 18700, a także 20700 i 21700. Dzięki temu, jako bank energii, pierwszy z nich może mieć pojemność do 7000 mAh, natomiast drugi nawet do 10000 mAh za sprawą możliwości umieszczenia w 2 dostępnych slotach wybranych akumulatorów. To z kolei sprawia, że mogą one posłużyć do ładowania zaawansowanych urządzeń mobilnych. Oba dostępne w sklepie modele Xtar równie niezawodnie sprawdzają się jako ładowarki do akumulatorów Li-ion. Zapewniają one szybkie ładowanie nawet ogniw o pojemności 3500 mAh, które ładują się w mniej niż 2 godziny. Ponadto umożliwiają też reaktywację głęboko rozładowanych akumulatorów, a ich efektywność energetyczna wynosi do 92%. Warto wspomnieć również, że model PB2S posiada cyfrowy wyświetlacz informacyjny oraz wyjścia USB-A i USB-C, co dodatkowo zwiększa praktyczność, a także wszechstronność użytkowania. Wbudowany w obu modelach balanser gwarantuje natomiast równomierne ładowanie 2 akumulatorów jednocześnie.

Ładowarka/power bank – praktyczna pomoc na co dzień

Urządzenie łączące power bank i ładowarkę do akumulatorów jest więc doskonałym wyborem do zabierania ze sobą na wszelkiego rodzaju wyjazdy bądź wyprawy w teren, ale dzięki swojej wszechstronności oraz funkcjonalności znakomicie sprawdzi się też na co dzień. Zachęcamy więc do zapoznania się z modelami dostępnymi w ofercie sklepu AkuAkcesoria!